Aanleg in- en uitrit werkverkeer tijdens nachtafsluiting A59

Kaart nachtafsluiting A59
25-03-2025
520 keer bekeken

Van maandag 17 maart tot en met vrijdag 11 april is de A59 's nachts dicht. Deze afsluiting is richting 's-Hertogenbosch tussen oprit Made (32) en knooppunt Hooipolder.

Elke week is deze richting 4 of 5 nachten per week dicht, van maandagen tot donderdagen van 20.00 uur tot 05.00 uur en op vrijdagen van 20.00 uur tot 08.00 uur. Tijdens deze afsluitingen leggen we een in- en uitrit voor werkverkeer aan.

Als onderdeel van de verbetering van knooppunt Hooipolder bouwen we een nieuwe verbindingsboog van de A59 naar de A27. Aan de oost- en westkant van de A59 zijn we al druk bezig met het voorbouwen van 2 onderdoorgangen en het grondwerk. Aan de zuidkant starten we nu met voorbereidende werkzaamheden waarvoor we de A59, afrit  Raamsdonk (34) en oprit Oosterhout (33) tijdelijk afsluiten.

Afgeschermd werkterrein

We beginnen met de aanleg van een stalen barrier op de vluchtstrook van de A59 ter hoogte van de werkzaamheden. Hiermee schermen we het werkterrein af van het overige wegverkeer. Ook (ver)plaatsen we ruim 700 meter vangrail om ruimte te maken. Daarvoor slaan we palen in de grond waaraan we de vangrail bevestigen. Dit kan geluidsoverlast veroorzaken. De daadwerkelijke in- en uitrit maken we door 10.000 m3 zand aan te brengen, te asfalteren, belijning toe te voegen en de bermen af te werken. Omdat we 's nachts werken, kan de omgeving last hebben van de verlichting bij de werkzaamheden. 

Afsluitingen en omleidingen

Om dit allemaal veilig uit te kunnen voeren, sluiten we de snelweg en afrit 34 Raamsdonk af tijdens de werkzaamheden. Gele borden geven de omleidingsroutes aan. De nachtafsluitingen en omleidingen zijn als volgt: 

A59 tussen oprit Made (32) en knooppunt Hooipolder
4 nachten afgesloten van 20.00 uur tot 05.00 uur

  • Periode: maandag 17 t/m donderdag 20 maart 
  • Omleiding via: de A27 richting Utrecht

Afrit Raamsdonk (34) A59 richting ’s-Hertogenbosch
15 nachten afgesloten tussen 20.00 uur en 05.00 uur (vrijdagnacht tot 08.00 uur):

  • Maandag 24 t/m vrijdag 28 maart 
  • Maandag 31 maart t/m vrijdag 4 april 
  • Maandag 7 april t/m vrijdag 11 april
  • Omleiding via: naastgelegen af- en oprit Waspik (35)

Nachtafsluiting oprit Oosterhout (33) (Statendamweg) richting A59
5 nachten afgesloten tussen 20.00 uur en 05.00 uur (vrijdagnacht tot 08.00 uur)

  • Periode: maandag 7 t/m vrijdag 11 april
  • Omleiding via: Statendamweg en Bovensteweg naar A27

Let op je snelheid

Vanaf dinsdag 18 april is er op de A59 richting ’s-Hertogenbosch tussen oprit Oosterhout (33) en knooppunt Hooipolder geen vluchtstrook meer beschikbaar. Hier geldt dan een maximumsnelheid van 90 kilometer per uur. Dit duurt naar verwachting tot begin 2026.

Hoe gaat het verder?

Vanaf 12 april maakt het werkverkeer gebruik van de nieuwe in- en uitritten. Dan graven we watergangen en starten met het aanbrengen van ruim 20.000 m3 zand voor de bouw van de verbindingsboog. Rijkswaterstaat verbetert de komende jaren de A27 tussen Houten en knooppunt Hooipolder. Zo verminderen de files en het sluipverkeer in de regio.

Afbeeldingen

X (voorheen Twitter)

Cookie-instellingen